CHIRURGIA

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA - WYKONUJEMY PEŁNĄ GAMĘ ZABIEGÓW DOTYCZĄCYCH ZĘBÓW, DZIĄSEŁ, KOŚCI


USUWANIE ZĘBÓW:


• które nie nadają się do leczenia
• zatrzymanych, które dają dolegliwości bólowe
• korzeni zębowych


Implantologia w pełnym zakresie

REPLANTACJE I TRANSPLANTACJE ZĘBÓW


Zabiegi polegające na usunięciu zęba i ponownym umieszczeniu go w jamie ustnej.


ZAMKNIĘCIE POŁĄCZENIA JAMY USTNEJ Z ZATOKĄ SZCZĘKOWĄ


Podczas usuwania górnych zębów bocznych, których korzenie tkwią w zatoce szczękowej, czasem dochodzi do jej połączenia z jamą ustną.Aby nie dopuścić do zakażenia zatoki, konieczne jest zaszycie tego połączenia.


ZABIEGI POZWALAJĄCE NA ZACHOWAWNIE ZĘBA, GDY PRZ SZCZYTACH JEGO KORZENI DOSZŁO DO ZNISZCZENIA KOŚCI


RESEKCJE:


W okolicy wierzchołków korzeni długo nieleczonych, martwych zębów bakterie powodują stale powiększający się ubytek kości. Usunięcie zainfekowanego wierzchołka korzenia z jednoczesnym oczyszczeniem jego okolicy pozwala na zatrzymanie niszczenia kości i zachowanie zęba.


HEMISEKCJE:


Gdy zniszczenie wokół jednego z korzeni jest tak duże że trzeba go usunąć, możliwe jest pozostawienie reszty korzeni i odbudowanie na nich zęba.


USUWANIE TORBIELI


WYPEŁNIANIE UBYTKÓW KOSTNYCH W CELU ZACHOWANIA I STABILIZACJI ZĘBÓW


KIRETAŻ


Zabieg oczyszczania powierzchni zębów z głęboko zalegającego kamienia nazębnego, w celu zatrzymania postępującego zaniku kości spowodowanego bakteriami


WYDŁUŻENIE KORONY KLINICZNEJ


Gdy zniszczenie zęba sięga poniżej dziąsła, można odsłonić część jego korzenia, umożliwiając wykonanie odbudowy.


TUNELIZACJA


Zabieg umożliwiający czynności higieniczne przy zębach z zanikiem kości.


USUWANIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI NA BŁONIE ŚLUZOWEJ


Zmiany koloru lub struktury błony śluzowej warg, policzków lub języka mogą być jednym z objawów chorób ogólnych lub początkowym stadium nowotworów.Aby zdiagnozować charakter takich zmian, może być konieczne pobranie wycinka lub wycięcie ich w całości i przekazanie do badania histopatologicznego.


PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA


Wędzidełko to cienki fałd błony śluzowej łączący wargę z dziąsłem. Gdy jest zbyt krótkie lub przyczepia się zbyt blisko zębów, może powodować odsuwanie dziąsła od zębów i odsłanianie ich korzeni lub powstawanie szpary pomiędzy górnymi jedynkami.Aby zapobiec tym procesom, należy wykonać zabieg polegający na jego przecięciu.


USUNIĘCIE PRZEROSTÓW BŁONY ŚLUZOWEJ


Pod długo noszoną i nie podścielaną protezą pojawiają się czasem miękkie ruchome zgrubienia błony śluzowej uniemożliwiające dobre przyleganie protezy. Przed wykonaniem nowego uzupełnienia należy usunąć przerosty aby nowa proteza dobrze przylegała.


POKRYWANIE RECESJI DZIĄSŁOWYCH


W wyniku nieprawidłowego szczotkowania, przeciążeń zębów i innych czynników dochodzi często do odsłonięcia części zęba spod dziąsła.Prowadzi to do nadwrażliwości, zwiększonego ryzyka próchnicy i nieestetycznego wyglądu tych miejsc.Aby uniknąć pogłębiania się tego stanu, należy usunąć jego przyczynę i zasłonić ponownie zęby dziąsłem.


LECZENIE "UŚMIECHU DZIĄSŁOWEGO"


Kiedy strefa dziąsła jest zbyt wysoka, zbyt dużo widać go przy uśmiechu, a zęby wydają się przez to zbyt krótkie, można wykonać zabieg podniesienia poziomu dziąsła, co jednocześnie spowoduje wydłużenie zębów i znaczącą poprawę estetyki uśmiechu.


Wykonujemy wszystkie zabiegi lecznicze i kosmetyczne, polegające na modyfikacji kształtu dziąseł, w zależności od indywidualnych wskazań i potrzeb pacjentów.