Stomatologia dziecięca

stomatolog dziecięcy zabrze

WIZYTY ADAPTACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH


Dobrze jest, gdy pierwszy kontakt dziecka z gabinetem stomatologicznym odbywa się gdy w buzi malucha pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Lekarz dentysta dziecięcy w formie zabawy zapoznaje dziecko z nowym otoczeniem tak, by czuło się w nim bezpiecznie. Przy okazji, za zgodą dziecka kontroluje stan jego zębów i udziela rodzicom wskazówek, jak należy o nie dbać.


PROFILAKTYKA


Naszym zadaniem jest ścisła kontrola rozwoju stomatologicznego dzieci tak,aby nie miały problemów z zębami. Nad tym czuwa lekarz stomatolog dziecięcy oraz higienistki. Wczesne stadium próchnicy jest niewidoczne dla oka rodzica.Utrzymanie w zdrowiu zębów oraz wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości pozwala na szybką i skuteczną reakcję z naszej strony. Od najmłodszych lat wpajamy dzieciom prawidłowe zasady codziennej pielęgnacji zębów i zdrowego żywienia.


LECZENIE PRÓCHNICY


Rozwój próchnicy w fazie początkowej można zatrzymać ozonoterapią i lakierowaniem. W dalszych etapach stosujemy tradycyjne i bezwiertłowe (za pomocą piasku lub żelu) metody opracowania próchnicy podczas leczenia zębów mlecznych. Pracujemy materiałami japońskiej firmy GC , które nie zawierają bisfenolu A.


LECZENIE KANAŁOWE


Kiedy bakterie dotrą do ukrwionego i unerwionego wnętrza zęba, wykonujemy leczenie kanałowe zębów mlecznych


Pracujemy materiałami japońskiej firmy GC , które nie zawierają bisfenolu A.


USUWANIE ZĘBÓW MLECZNYCH


Gdy zachodzi konieczność przedwczesnego usunięcia zęba mlecznego może dojść do przemieszczenia pozostałych zębów. W ramach profilaktyki wad zgryzu wykonujemy „utrzymywacz przestrzeni” czyli aparat który utrzyma miejsce dla zęba stałego.


ORTODONCJA


Nasi mali pacjenci objęci są pełną opieką ortodontyczną. Wczesne wykrywanie wad zgryzu pozwala na skrócenie czasu leczenia,zmniejszenie dyskomfortu i kosztów,które mu towarzyszą.