Stomatologia Zachowawcza i Estetyczna

Próchnica jest chorobą, w której bakterie znajdujące się na powierzchni zęba powodują jego stopniową demineralizację i zniszczenie sięgające coraz głębiej. Leczenie polega na usunięciu zniszczonej części zęba oraz bakterii i odtworzeniu jego kształtu i funkcji. Stosujemy sposoby leczenia oszczędzające każdy fragment zdrowego zęba, usuwając tylko jego chore części , często bez wierteł, za pomocą piaskarki lub żelu rozpuszczającego próchnicę. Do odbudowy ubytków używamy certyfikowane japońskie materiały (BPA free), które umożliwiają wierne odtworzenie koloru i kształtu zęba. Podczas leczenia eliminujemy bakterie przy użyciu ozonu.


Nieleczona próchnica prowadzi do rozwoju stanu zapalnego wnętrza zęba i jego śmierci!

Próchnica w stadium początkowym może być leczona bez ingerencji w strukturę zęba !


ICON - leczenie wczesnej próchnicy (białych plam) bez wiertła


Przez długi czas nie można było leczyć próchnicy bez naruszenia zębów wiertłem. Metoda infiltracji ICON to łagodne rozwiązanie, które powstrzymuje próchnicę na wczesnym etapie i zapewnia długotrwałą ochronę szkliwa.


Wskazania:


Białe plamy na powierzchniach zęba spowodowane wczesną próchnicą (demineralizacja), np. często po zdjęciu aparatu stałego.

CZYTAJ WIĘCEJ

LECZENIE NIEPRÓCHNICOWYCH UBYTKÓW ZĘBÓW:


Ubytki w zębach powstają również pod wpływem przeciążeń, złego sposobu szczotkowania oraz działalności kwasów. W zależności od stopnia i rodzaju uszkodzenia zębów proponujemy szereg rozwiązań umożliwiających odtworzenie ich funkcji, kształtu i estetyki.


MASZYNOWE LECZENIE KANAŁOWE:


Gdy wnętrze zęba, zawierające naczynia krwionośne i nerwy, jest zaatakowane przez bakterie, należy je oczyścić i zdezynfekować, a powstałą, pustą przestrzeń szczelnie wypełnić. W przeciwnym razie mnożące się tam bakterie będą powodować coraz większy ubytek kości wokół korzeni, są przyczyną narastającego bólu i mogą powodować powstanie groźnych ropni.


Zazwyczaj leczenie możliwe jest na jednej wizycie pod kontrolą RVG, z użyciem najnowszych technologii, które zwiększają precyzję i skuteczność zabiegów.


Wykonujemy również zabiegi zamknięcia perforacji ścian korzeni oraz usuwanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych.


DLA UZYSKANIA HARMONIJNEGO UŚMIECHU PROPONUJEMY PAŃSTWU:


• wybielanie pojedynczych, przebarwionych, martwych zębów oraz całych łuków zębowych

• odbudowę utraconych części zębów zgodną z naturalną estetyką: nakłady koronowe, licówki, korony, estetyczne odbudowy kompozytami najnowszej generacji

• Uzupełnianie braków zębów za pomocą implantów, mostów i estetycznych protez

• zmianę niezadowalającego kształtu i koloru zębów oraz kształtu dziąseł poprawiającą estetykę uśmiechu

• biżuterię nazębną wykonaną z białego lub żółtego złota oraz cyrkonie.


Ozdoby na zęby są całkowicie bezpieczne, nie wymagają opracowania zęba, nie powodują alergii. Biżuterię można usunąć w dowolnym czasie bez szkody dla zęba.